5. Kamu Kurumları Bilgi Teknolojileri Güvenlik Konferansı

-A +A

5. Kamu Kurumları Bilgi Teknolojileri Güvenlik Konferansı
 
TÜBİTAK Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü (UEKAE) Bilişim Sistemleri Güvenliği Bölümü tarafından organize edilen "Beşinci Kamu Kurumları Bilgi Teknolojileri Güvenlik Konferansı", 25 Haziran 2010 Cuma günü TÜBİTAK Feza Gürsey ve Mustafa İnan Konferans Salonları’nda düzenlendi.

UEKAE Müdür Yardımcısı  Mert Üneri’nin açılış konuşmasını yaptığı konferansta TSE Başkanı  adına TSE Genel Sekreteri Ahmet Pelit ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Nüket Yetiş de konuşmalarıyla yer aldı. TSE’nin bilgi güvenliği konusundaki belgelendirme faaliyetleri sunulmasının ardından,  Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü, Devlet Planlama Teşkilatı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’ndan uzmanlar siber güvenlik panelinde bir araya geldiler. 

Panelin tamamlanmasının ardından iki paralel oturumda sunular ile devam eden  konferans 17:00’ye kadar sürdü.

Sunularda;
Bilgi güvenliğinin hukuksal boyutu, TÜBİTAK’ın bilgi güvenliği konusunda yaptığı araştırma ve geliştirme faaliyetleri, Sistemlerdeki açıklıkların bilgisayar korsanları tarafından nasıl kullanıldığı, Kamu kurumlarında yapılan bilgi güvenliği çalışmaları gibi güncel konular paylaşıldı.

Kurum dışından bilgi güvenliği uzmanlarının ve hukukçuların da konuşmacı olarak yer aldığı konferansın kurumların bilgi işlem, iç denetim ve strateji  geliştirme birimleri yönetici ve çalışanları için faydalı bir bilgi paylaşımı oldu.

25.06.2010