Ana Sayfa   /   Projeler ve Programlar

Türk Patent ve Marka Kurumu Dijital Dönüşüm Planlama Danışmanlık Hizmeti (TURPAT) Projesi

blank

Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) ile Yazılım Teknolojileri Araştırma Enstitüsü (YTE) işbirliğiyle gerçekleştirilen Türk Patent ve Marka Kurumu Dijital Dönüşüm Planlama Danışmanlık Hizmeti (TURPAT) Projesi, 18 Mayıs 2023 tarihinde başlatılmıştır. Bu proje, TÜRKPATENT’in dijital dönüşümünü hızlandırmayı ve geleceğe yenilikçi bir yaklaşımla daha güçlü bir şekilde ilerlemesini amaçlamaktadır.

TURPAT Projesi, Türk Patent ve Marka Kurumu’nun dijital dönüşüm sürecini yönlendirecek ve kurumu ulusal ve uluslararası düzeyde daha etkin bir oyuncu hâline getirecek önemli bir adımı temsil etmektedir. Bu işbirliği, teknoloji ve kamu sektörünün el ele vererek vatandaşlara ve iş dünyasına daha etkin ve kullanıcı dostu hizmetler sunmayı hedeflemektedir.

BİLGEM Enstitülerini Laboratuvarlarını Teknolojilerini Ürünlerini Projelerini keşfedin.

Yetkinlik Merkezleri

MİLSEC 4 - Emniyetli IP Terminal

EMNİYETLİ IP TERMİNAL

MİLSEC-4 terminali, IP ağlarda yeni nesil güvenli haberleşme (ses, veri ve görüntü) için güncel bir çözüm sunarken kullanımda olan PSTN emniyetli telefonlar ile de PSTN ağlarda güvenli ses haberleşmesi uyumluluğunu koruyarak kesintisiz bir iletişim hizmeti
sağlamaktadır.

MİLSEC-4 terminallerinin konfigürasyon, gözetim ve yazılım güncelleme işlemleri Güvenlik Yönetim Merkezi (GYM) kullanılarak uzaktan emniyetli olarak gerçekleştirilir. MİLSEC-4 terminali ek bir cihaz gerektirmeden GYM ile kurduğu emniyetli iletişim aracılığıyla IP Ağdan Anahtar Yükleme (IPAAY) yeteneğine sahiptir.

MİLSEC-4 terminalleri MİLSEC-1A ve MİLSEC-2 telefonlarıyla birlikte işlerlik özelliğine sahiptir ve PSTN ağların yeni nesil IP ağlara kademeli dönüşümü sürecinde MİLSEC-1A ve MİLSEC-2 telefonlarının iletişim ağında kesinti olmadan değiştirilebilmesi imkanını sunmaktadır.

ÖZELLİKLER

  • PSTN ağlarda uçtan uca emniyetli ses haberleşmesi
  • IP ağlarda uçtan uca emniyetli ses, görüntü ve data iletimi
  • IP ağlarda NATO SCIP uyumluluğu
  • Ticari SIP ürünleri ile uyumluluk
  • MİLSEC1A ve MİLSEC2 emniyetli telefonlar ile birlikte çalışabilirlik
  • Milli ve AES kripto algoritmaları
  • Uzaktan yazılım güncelleme
  • Dokunmatik ekran ile kolay kullanım

Milli Savunma Bakanlığı Tarafından Verilecek Satış İznine Tabidir.

Geri Bildirim