Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) ile Yazılım Teknolojileri Araştırma Enstitüsü (YTE) işbirliğiyle gerçekleştirilen Türk Patent ve Marka Kurumu Dijital Dönüşüm Planlama Danışmanlık Hizmeti (TURPAT) Projesi, 18 Mayıs 2023 tarihinde başlatılmıştır. Bu proje, TÜRKPATENT’in dijital dönüşümünü hızlandırmayı ve geleceğe yenilikçi bir yaklaşımla daha güçlü bir şekilde ilerlemesini amaçlamaktadır.
TURPAT Projesi, Türk Patent ve Marka Kurumu’nun dijital dönüşüm sürecini yönlendirecek ve kurumu ulusal ve uluslararası düzeyde daha etkin bir oyuncu hâline getirecek önemli bir adımı temsil etmektedir. Bu işbirliği, teknoloji ve kamu sektörünün el ele vererek vatandaşlara ve iş dünyasına daha etkin ve kullanıcı dostu hizmetler sunmayı hedeflemektedir.