TÜBİTAK BİLGEM'in Hazırladığı "TÜBİTAK Koronavirüs portalı, Covid-19" Yayında

-A +A

TÜBİTAK BİLGEM'in TÜBİTAK Başkanlık ile birlikte oluşturduğu, Covid-19 salgını ile ilgili en güncel verilerin yer aldığı web portalı yayında.

TÜBİTAK BİLGEM tarafından TÜBİTAK Başkanlık ile birlikte oluşturulan, "TÜBİTAK Koronavirüs portalı, Covid-19" yayına alındı. Sitede, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından COVID-19 olarak adlandırılan küresel salgına dair Türkiye ve Dünya’daki araştırmalarda son durum güncel olarak yayınlanıyor ve konu hakkında bilimsel içerikli paylaşımlar yapılıyor.

VİRÜSÜN TÜRKİYE’DE Kİ SON DURUMUNA DAİR KAPSAMLI BİLGİLER YER ALIYOR

TÜBİTAK COVID-19 Portalı içerisinde Koronavirüs hakkında ülkemizde ve Dünya’da ki son duruma dair güncel veriler yer alıyor. Günlük olarak Sağlık Bakanlığı’ndan alınan verilerle birlikte sürekli güncel tutulan portal, konu üzerinde çalışma yapanlara ve kamuoyunun doğru bilgilere ulaşmasına büyük katkı yapacak.

PORTALDA NELER VAR?

Koronavirüs’e karşı Dünya çapındaki güncel tedavi ve aşı çalışmaları hakkında bilgi ve gelişmeler TÜBİTAK COVID-19 Portalı içerisinde kamuoyuyla paylaşılıyor.

Virüsün küresel çaptaki etkilerinin takip edilebileceği portalde salgının dünyada ve Türkiye'deki son durumu ayrıntılı grafiklerle gösteriliyor. Konu üzerine sürdürülen klinik çalışmalar ile korunma ve tedavi yöntemleri üzerine de detaylı bilgilerin yer aldığı sitede ayrıca bu konuda çalışma yapan kurumlara dair detaylı bilgiler de yer alıyor.

Ayrıca portal “Bilimsel Paylaşım Platformu” ile de konu üzerinde çalışan araştırmacıların bir araya gelerek çalışmalarını birbirleriyle paylaşabilmelerine imkan veriyor. 

TÜBİTAK Covid-19 Portalı Web Adresi: covid19.tubitak.gov.tr

10.04.2020