Ana Sayfa   /   Projeler ve Programlar

Safir Bulut

safir-bulut-img-1

Safir Bulut, 2016 yılında OpenStack’ten ayrılarak bağımsız bir platform olarak geliştirilmiştir. Bu platform, OpenStack’in sağladığı hizmetlerin yanı sıra kendi özgün servislerini de içermektedir. Yapılan performans testlerinden başarıyla geçen Safir Bulut, güvenilir ve stabil bir yapıya sahiptir. IaaS (Altyapı olarak Hizmet) ve PaaS (Platform olarak Hizmet) katmanlarında hizmet veren Safir Bulut, kurumsal kullanıma uygun bir platformdur. Safir Bulut’un öne çıkan özellikleri şunlardır: Kolay ve hızlı kurulum imkânı sunması, yüksek erişilebilirlik ve basit hatalara karşı dayanıklı bir tasarıma sahip olması, yatay ve dikey ölçeklenebilirlik sağlayan esnek bir mimariye sahip olması ve yerli, millî yeteneklerle zenginleştirilmiş olması. Bu özellikler sayesinde Safir Bulut, kullanıcılarına güvenilir, esnek ve hızlı bir bulut hizmeti sunmaktadır.

BİLGEM Enstitülerini Laboratuvarlarını Teknolojilerini Ürünlerini Projelerini keşfedin.

Yetkinlik Merkezleri

MİLSEC 4 - Emniyetli IP Terminal

EMNİYETLİ IP TERMİNAL

MİLSEC-4 terminali, IP ağlarda yeni nesil güvenli haberleşme (ses, veri ve görüntü) için güncel bir çözüm sunarken kullanımda olan PSTN emniyetli telefonlar ile de PSTN ağlarda güvenli ses haberleşmesi uyumluluğunu koruyarak kesintisiz bir iletişim hizmeti
sağlamaktadır.

MİLSEC-4 terminallerinin konfigürasyon, gözetim ve yazılım güncelleme işlemleri Güvenlik Yönetim Merkezi (GYM) kullanılarak uzaktan emniyetli olarak gerçekleştirilir. MİLSEC-4 terminali ek bir cihaz gerektirmeden GYM ile kurduğu emniyetli iletişim aracılığıyla IP Ağdan Anahtar Yükleme (IPAAY) yeteneğine sahiptir.

MİLSEC-4 terminalleri MİLSEC-1A ve MİLSEC-2 telefonlarıyla birlikte işlerlik özelliğine sahiptir ve PSTN ağların yeni nesil IP ağlara kademeli dönüşümü sürecinde MİLSEC-1A ve MİLSEC-2 telefonlarının iletişim ağında kesinti olmadan değiştirilebilmesi imkanını sunmaktadır.

ÖZELLİKLER

  • PSTN ağlarda uçtan uca emniyetli ses haberleşmesi
  • IP ağlarda uçtan uca emniyetli ses, görüntü ve data iletimi
  • IP ağlarda NATO SCIP uyumluluğu
  • Ticari SIP ürünleri ile uyumluluk
  • MİLSEC1A ve MİLSEC2 emniyetli telefonlar ile birlikte çalışabilirlik
  • Milli ve AES kripto algoritmaları
  • Uzaktan yazılım güncelleme
  • Dokunmatik ekran ile kolay kullanım

Milli Savunma Bakanlığı Tarafından Verilecek Satış İznine Tabidir.

Geri Bildirim