Ana Sayfa   /   Projeler ve Programlar

Robota Takılı Mayın Tespit Sistemi (ROTA)

rota-img-1

Robota Takılı Sensör (ROTA) Projesi, el yapımı patlayıcıların tespiti amacıyla gerçekleştirilen bir projedir. Bu projenin hedefi, geliştirilen ürün aracılığıyla etkili bir tespit yeteneği sağlamaktır. ROTA, tümleşik yapılı çok kanallı EMI&GPR teknolojisini kullanarak el yapımı patlayıcıları tespit eder. Ayrıca, özgün ve hafif bir mekanik tasarıma sahiptir, böylece robot üzerinde kullanıcıya kolaylık sağlar. GPR sinyal işleme yazılım platformuyla elde edilen veriler analiz edilir ve patlayıcıların tespiti için gerekli bilgiler sağlanır. ROTA’nın kablosuz veya kablolu iletişim yeteneği, uzaktan tespit imkânı sunar ve operatörlerin güvenli bir mesafeden patlayıcıları tespit etmelerini sağlar. ROTA, anti-personel (AP), anti-tank (AT) ve el yapımı patlayıcıları (EYP) yüksek doğrulukla tespit edebilme özelliğine sahiptir. Kullanımı kolay olan ROTA, operatörlere basit bir şekilde sensörü robot üzerine takma ve tespit işlemini gerçekleştirme imkânı sunar.

BİLGEM Enstitülerini Laboratuvarlarını Teknolojilerini Ürünlerini Projelerini keşfedin.

Yetkinlik Merkezleri

MİLSEC 4 - Emniyetli IP Terminal

EMNİYETLİ IP TERMİNAL

MİLSEC-4 terminali, IP ağlarda yeni nesil güvenli haberleşme (ses, veri ve görüntü) için güncel bir çözüm sunarken kullanımda olan PSTN emniyetli telefonlar ile de PSTN ağlarda güvenli ses haberleşmesi uyumluluğunu koruyarak kesintisiz bir iletişim hizmeti
sağlamaktadır.

MİLSEC-4 terminallerinin konfigürasyon, gözetim ve yazılım güncelleme işlemleri Güvenlik Yönetim Merkezi (GYM) kullanılarak uzaktan emniyetli olarak gerçekleştirilir. MİLSEC-4 terminali ek bir cihaz gerektirmeden GYM ile kurduğu emniyetli iletişim aracılığıyla IP Ağdan Anahtar Yükleme (IPAAY) yeteneğine sahiptir.

MİLSEC-4 terminalleri MİLSEC-1A ve MİLSEC-2 telefonlarıyla birlikte işlerlik özelliğine sahiptir ve PSTN ağların yeni nesil IP ağlara kademeli dönüşümü sürecinde MİLSEC-1A ve MİLSEC-2 telefonlarının iletişim ağında kesinti olmadan değiştirilebilmesi imkanını sunmaktadır.

ÖZELLİKLER

  • PSTN ağlarda uçtan uca emniyetli ses haberleşmesi
  • IP ağlarda uçtan uca emniyetli ses, görüntü ve data iletimi
  • IP ağlarda NATO SCIP uyumluluğu
  • Ticari SIP ürünleri ile uyumluluk
  • MİLSEC1A ve MİLSEC2 emniyetli telefonlar ile birlikte çalışabilirlik
  • Milli ve AES kripto algoritmaları
  • Uzaktan yazılım güncelleme
  • Dokunmatik ekran ile kolay kullanım

Milli Savunma Bakanlığı Tarafından Verilecek Satış İznine Tabidir.

Geri Bildirim