Ana Sayfa   /   Projeler ve Programlar

Pasif Radar Geliştirilmesi Projesi Pasif Yayın Algılama Sistemi (PYAS)

pyas-projesi-img-1

Pasif Yayın Algılama Sistemi (PYAS) Projesi, hedef platformlardan yayınlanan sinyalleri tespit etmek, 3 boyutlu konum verisi üretmek, takip etmek ve teşhis etmek amacıyla 4 adet algılayıcıdan oluşan dağıtık ve senkronize bir yapı kullanmayı hedeflemektedir. Proje, ortamda yayın yapmadığı için fark edilmeden hassas hedef konumlandırması yapabilme yeteneğine sahiptir ve uzun menzillerde etkili bir şekilde çalışabilir. Ayrıca, detaylı sinyal analizi yapabilme özelliği sayesinde ELINT (Elektronik İstihbarat) görevlerini de gerçekleştirebilir. Projenin öne çıkan başlıca özellikleri şu şekildedir: 1) Geniş frekans bandında pasif algılama yapabilme, 2) Hassas zaman senkronizasyonu (GPS ve PTP), 3) Time Difference of Arrival (TDOA) yöntemi ile 3D konumlandırma, 3) Hedef takibi, 4) Darbe radarı, SIF/IFF transponderi, TACAN/DME sorgulayıcı, jammer ve Link16 sinyal tespiti, 5) Detaylı sinyal parametreleri (PA, PW, PF, PRI, Scan Type vb.) kestirimi yapabilme, 6) Uzaktan veya yerinden kontrol edilebilme, 7) AWCIES/ASTERIX formatlarında çıktı üretebilme.

PYAS Projesi, yüksek hassasiyete sahip pasif algılama sistemlerinin geliştirilmesi ve kullanılması için önemli bir adımdır. Proje, hedef platformların yayınlarını algılayarak, konum bilgisi üreterek ve sinyalleri analiz ederek önemli bilgiler sağlamaktadır.

BİLGEM Enstitülerini Laboratuvarlarını Teknolojilerini Ürünlerini Projelerini keşfedin.

Yetkinlik Merkezleri

MİLSEC 4 - Emniyetli IP Terminal

EMNİYETLİ IP TERMİNAL

MİLSEC-4 terminali, IP ağlarda yeni nesil güvenli haberleşme (ses, veri ve görüntü) için güncel bir çözüm sunarken kullanımda olan PSTN emniyetli telefonlar ile de PSTN ağlarda güvenli ses haberleşmesi uyumluluğunu koruyarak kesintisiz bir iletişim hizmeti
sağlamaktadır.

MİLSEC-4 terminallerinin konfigürasyon, gözetim ve yazılım güncelleme işlemleri Güvenlik Yönetim Merkezi (GYM) kullanılarak uzaktan emniyetli olarak gerçekleştirilir. MİLSEC-4 terminali ek bir cihaz gerektirmeden GYM ile kurduğu emniyetli iletişim aracılığıyla IP Ağdan Anahtar Yükleme (IPAAY) yeteneğine sahiptir.

MİLSEC-4 terminalleri MİLSEC-1A ve MİLSEC-2 telefonlarıyla birlikte işlerlik özelliğine sahiptir ve PSTN ağların yeni nesil IP ağlara kademeli dönüşümü sürecinde MİLSEC-1A ve MİLSEC-2 telefonlarının iletişim ağında kesinti olmadan değiştirilebilmesi imkanını sunmaktadır.

ÖZELLİKLER

  • PSTN ağlarda uçtan uca emniyetli ses haberleşmesi
  • IP ağlarda uçtan uca emniyetli ses, görüntü ve data iletimi
  • IP ağlarda NATO SCIP uyumluluğu
  • Ticari SIP ürünleri ile uyumluluk
  • MİLSEC1A ve MİLSEC2 emniyetli telefonlar ile birlikte çalışabilirlik
  • Milli ve AES kripto algoritmaları
  • Uzaktan yazılım güncelleme
  • Dokunmatik ekran ile kolay kullanım

Milli Savunma Bakanlığı Tarafından Verilecek Satış İznine Tabidir.

Geri Bildirim