Ana Sayfa   /   Projeler ve Programlar

Kart Yönetim Sistemi Geliştirme ve Teknoloji Transferi Projesi

kart-yonetim-sistemi-gelistirme-img-1

Kart Yönetim Sistemi Geliştirme ve Teknoloji Transferi Projesi’nin amacı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce yürütülen 2. Nesil Pasaport Projesi’nde kullanılmak üzere Pasaport Yönetim Sistemi’nin geliştirilmesi ve teknoloji transferinin gerçekleştirilmesidir. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan elektronik pasaport başvuru ve kişiselleştirme süreçleri, 2018 yılı itibari ile Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne devredilmiştir. Söz konusu proje ile UEKAE tarafından Pasaport Yönetim Sistemi geliştirilmiş olup teknoloji transferi gerçekleştirilmiştir.
Söz konusu proje çıktıları, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından 2018 yılı Nisan ayından itibaren günümüze kadar başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

BİLGEM Enstitülerini Laboratuvarlarını Teknolojilerini Ürünlerini Projelerini keşfedin.

Yetkinlik Merkezleri

MİLSEC 4 - Emniyetli IP Terminal

EMNİYETLİ IP TERMİNAL

MİLSEC-4 terminali, IP ağlarda yeni nesil güvenli haberleşme (ses, veri ve görüntü) için güncel bir çözüm sunarken kullanımda olan PSTN emniyetli telefonlar ile de PSTN ağlarda güvenli ses haberleşmesi uyumluluğunu koruyarak kesintisiz bir iletişim hizmeti
sağlamaktadır.

MİLSEC-4 terminallerinin konfigürasyon, gözetim ve yazılım güncelleme işlemleri Güvenlik Yönetim Merkezi (GYM) kullanılarak uzaktan emniyetli olarak gerçekleştirilir. MİLSEC-4 terminali ek bir cihaz gerektirmeden GYM ile kurduğu emniyetli iletişim aracılığıyla IP Ağdan Anahtar Yükleme (IPAAY) yeteneğine sahiptir.

MİLSEC-4 terminalleri MİLSEC-1A ve MİLSEC-2 telefonlarıyla birlikte işlerlik özelliğine sahiptir ve PSTN ağların yeni nesil IP ağlara kademeli dönüşümü sürecinde MİLSEC-1A ve MİLSEC-2 telefonlarının iletişim ağında kesinti olmadan değiştirilebilmesi imkanını sunmaktadır.

ÖZELLİKLER

  • PSTN ağlarda uçtan uca emniyetli ses haberleşmesi
  • IP ağlarda uçtan uca emniyetli ses, görüntü ve data iletimi
  • IP ağlarda NATO SCIP uyumluluğu
  • Ticari SIP ürünleri ile uyumluluk
  • MİLSEC1A ve MİLSEC2 emniyetli telefonlar ile birlikte çalışabilirlik
  • Milli ve AES kripto algoritmaları
  • Uzaktan yazılım güncelleme
  • Dokunmatik ekran ile kolay kullanım

Milli Savunma Bakanlığı Tarafından Verilecek Satış İznine Tabidir.

Geri Bildirim