Ana Sayfa   /   Projeler ve Programlar

Değişken Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının (VRES) Yüksek Penetrasyonu Altında Güvenilir Enerji Şebekeleri için FLEXIndustries Dijital olarak etkinleştirilmiş Esnek Endüstriler

degisken-yenilenebilir-enerji-kaynakları-img-1

FLEXIndustries Projesi’nin ana hedefi, otomotiv, biyoyakıtlar, polimerler, çelik, kağıt hamuru ve kağıt, ilaç ve çimento gibi enerji yoğunluğu yüksek 7 farklı sektöre odaklanarak endüstriyel ortamlar için en uygun enerji verimliliği önlemlerini ve proses esnekliği yöntemlerini tasarlamak ve uygulamaktır. Ayrıca, elektrik ve ısıtma ağları ile bağlantıları üzerinde olumlu bir etki yaratan bütünsel bir yaklaşım benimseyerek, çok disiplinli ve çok ölçekli bir çerçeve oluşturmayı hedeflemektedir.

FLEXIndustries, enerji yoğun endüstriyel süreçleri izlemek, analiz etmek ve optimize etmek için bir Dinamik Enerji ve Süreç Yönetim Platformu geliştirmeyi amaçlamaktadır. Bu platform, talep yanıt mekanizmalarını yönetme, tesis ve proses esnekliği sağlama ve şebeke hizmetleri sunma yeteneklerine sahip olacaktır.

TÜBİTAK BİLGEM, Ford Otosan, Sakarya Elektrik Dağıtım AŞ, Mutlu Akü ve Türkiye Petrol Rafinerileri AŞ gibi paydaşların yer aldığı FLEXIndustries, AB endüstrilerini enerji esnekliği geçişine hazırlamayı hedeflemektedir. Proje, genel proje konsepti ve dijital platformun piyasaya sürülmesiyle birlikte, teknik ve teknik olmayan engelleri aşmayı amaçlamaktadır.

BİLGEM Enstitülerini Laboratuvarlarını Teknolojilerini Ürünlerini Projelerini keşfedin.

Yetkinlik Merkezleri

MİLSEC 4 - Emniyetli IP Terminal

EMNİYETLİ IP TERMİNAL

MİLSEC-4 terminali, IP ağlarda yeni nesil güvenli haberleşme (ses, veri ve görüntü) için güncel bir çözüm sunarken kullanımda olan PSTN emniyetli telefonlar ile de PSTN ağlarda güvenli ses haberleşmesi uyumluluğunu koruyarak kesintisiz bir iletişim hizmeti
sağlamaktadır.

MİLSEC-4 terminallerinin konfigürasyon, gözetim ve yazılım güncelleme işlemleri Güvenlik Yönetim Merkezi (GYM) kullanılarak uzaktan emniyetli olarak gerçekleştirilir. MİLSEC-4 terminali ek bir cihaz gerektirmeden GYM ile kurduğu emniyetli iletişim aracılığıyla IP Ağdan Anahtar Yükleme (IPAAY) yeteneğine sahiptir.

MİLSEC-4 terminalleri MİLSEC-1A ve MİLSEC-2 telefonlarıyla birlikte işlerlik özelliğine sahiptir ve PSTN ağların yeni nesil IP ağlara kademeli dönüşümü sürecinde MİLSEC-1A ve MİLSEC-2 telefonlarının iletişim ağında kesinti olmadan değiştirilebilmesi imkanını sunmaktadır.

ÖZELLİKLER

  • PSTN ağlarda uçtan uca emniyetli ses haberleşmesi
  • IP ağlarda uçtan uca emniyetli ses, görüntü ve data iletimi
  • IP ağlarda NATO SCIP uyumluluğu
  • Ticari SIP ürünleri ile uyumluluk
  • MİLSEC1A ve MİLSEC2 emniyetli telefonlar ile birlikte çalışabilirlik
  • Milli ve AES kripto algoritmaları
  • Uzaktan yazılım güncelleme
  • Dokunmatik ekran ile kolay kullanım

Milli Savunma Bakanlığı Tarafından Verilecek Satış İznine Tabidir.

Geri Bildirim