Ana Sayfa   /   Projeler ve Programlar

ADVENT-MÜREN-SYS AKS Projesi

advent-muren-akya-sys-img-1

ADVENT-MÜREN-SYS AKS Projesi, GÜR sınıfı denizaltılara millî ağır torpido AKYA atış yeteneği kazandırmayı hedefleyen bir projedir. Bu proje, ADVENT ve MÜREN Savaş Yönetim Sistemlerinin birleştirilerek ADVENT-MÜREN Savaş Yönetim Sistemi’ni (SYS) geliştirmeyi amaçlamaktadır. Proje kapsamında, GÜR sınıfı denizaltıların atış yeteneklerini güçlendirilerek millî savunma stratejimize katkı sağlanacaktır. ADVENT-MÜREN SYS, GÜR Sınıfı denizaltıların AKYA torpidolarını etkin bir şekilde fırlatmasını sağlayarak deniz güvenliğimizi artıracaktır.

Bu projenin ileriye dönük önemi göz önüne alınarak, Gür Sınıfları Yarı Ömür Modernizasyonu ve millî denizaltı geliştirme faaliyetlerinde ADVENT-MÜREN-SYS’nin kullanılması planlanmaktadır. Bu sayede, denizaltılarımız en güncel teknolojilere sahip olarak daha etkili bir savunma kabiliyetine sahip olacaktır.

ADVENT-MÜREN-SYS AKS Projesi, millî savunma sanayimizin bir başarısı olarak öne çıkmaktadır. Bu proje, Türkiye’nin denizaltı yeteneklerini güçlendirerek denizlerdeki varlığımızı daha etkin hâle getirecektir. Ayrıca, yerli savunma teknolojilerinin geliştirilmesine katkı sağlayacaktır.

Bu projenin başarıyla tamamlanması, Türkiye’nin denizaltı teknolojileri alanındaki bağımsızlık ve güvenliğini artıracaktır. ADVENT-MÜREN-SYS AKS Projesi, savunma sanayimizde önemli bir dönüm noktası olarak değerlendirilmektedir.

BİLGEM Enstitülerini Laboratuvarlarını Teknolojilerini Ürünlerini Projelerini keşfedin.

Yetkinlik Merkezleri

MİLSEC 4 - Emniyetli IP Terminal

EMNİYETLİ IP TERMİNAL

MİLSEC-4 terminali, IP ağlarda yeni nesil güvenli haberleşme (ses, veri ve görüntü) için güncel bir çözüm sunarken kullanımda olan PSTN emniyetli telefonlar ile de PSTN ağlarda güvenli ses haberleşmesi uyumluluğunu koruyarak kesintisiz bir iletişim hizmeti
sağlamaktadır.

MİLSEC-4 terminallerinin konfigürasyon, gözetim ve yazılım güncelleme işlemleri Güvenlik Yönetim Merkezi (GYM) kullanılarak uzaktan emniyetli olarak gerçekleştirilir. MİLSEC-4 terminali ek bir cihaz gerektirmeden GYM ile kurduğu emniyetli iletişim aracılığıyla IP Ağdan Anahtar Yükleme (IPAAY) yeteneğine sahiptir.

MİLSEC-4 terminalleri MİLSEC-1A ve MİLSEC-2 telefonlarıyla birlikte işlerlik özelliğine sahiptir ve PSTN ağların yeni nesil IP ağlara kademeli dönüşümü sürecinde MİLSEC-1A ve MİLSEC-2 telefonlarının iletişim ağında kesinti olmadan değiştirilebilmesi imkanını sunmaktadır.

ÖZELLİKLER

  • PSTN ağlarda uçtan uca emniyetli ses haberleşmesi
  • IP ağlarda uçtan uca emniyetli ses, görüntü ve data iletimi
  • IP ağlarda NATO SCIP uyumluluğu
  • Ticari SIP ürünleri ile uyumluluk
  • MİLSEC1A ve MİLSEC2 emniyetli telefonlar ile birlikte çalışabilirlik
  • Milli ve AES kripto algoritmaları
  • Uzaktan yazılım güncelleme
  • Dokunmatik ekran ile kolay kullanım

Milli Savunma Bakanlığı Tarafından Verilecek Satış İznine Tabidir.

Geri Bildirim