SIR-II / Kriptolu USB Bellek Cihazı

-A +A

KRİPTOLU USB BELLEK CİHAZI

SIR-II, kendisine yüklenen verinin tamamını donanımsal yapısıyla şifreleyerek güvenli saklayan, tek kullanıcıya hizmet veren bir kriptolu USB bellek cihazıdır. 64 GB bellek veri taşıma kapasiteleri bulunan cihaz, 10 MB/s okuma-yazma hızına sahiptir.

Cihaz, içeriğindeki flash belleğe yüklenen verinin güvenliğini sağlamaktadır. Verinin, cihazın bağlandığı bilgisayardan okunması veya yazılması sırasında güvenliğinin sağlanması koruma kapsamı dışındadır.

Kriptolu USB Bellek Cihazı, tek bir kullanıcıya hizmet vermektedir. Başka bir kullanıcı kendi kartını kullanarak cihazın içerisindeki şifreli veriye ulaşamaz. Acil silme ve kurcalama anahtarı gibi bir çok güvenlik önlemine sahiptir. Sesli uyarıcı ve üzerindeki ışıklı göstergeler ile cihaz girişi, kullanıcı girişi, kullanıcı kartı aktif ve USB bağlantı durumları gözlemlenebilmektedir.

Cihazda bulunan yazma-koruma anahtarıyla, istenildiğinde cihaza veri yazılması engellenebilmektedir. Cihaz, gücünü USB bağlantı arabirimi üzerinden elde etmekte; başka herhangi bir güç bağlantısına ihtiyaç duymamaktadır. Kriptografik anahtarların güç olmadığında da bellekte saklanabilmesi için pil bulunmaktadır. Bu pil, cihaz bilgisayara bağlandığında USB bağlantı arabirimi üzerinden şarj edilir ve tam dolu olan pil ile cihaz, içerisindeki veriyi en az 6 ay süre ile saklayabilir. Cihaz COMSEC, EMC, EMI ve TEMPEST güvenliğine yönelik kırmızı siyah ayrımına dayanan mimari göz önüne alınarak tasarlanmıştır. Kasası darbelere dayanıklıdır.

KULLANICI ARAYÜZÜ

  • 12’li tuş takımı, her biri çift renkli 4 lamba
  • 1 sesli uyarıcı, 1 acil silme anahtarı, 1 yazma koruma anahtarı
  • 1 kullanıcı akıllı kart okuyucu arayüzü

İŞLETİM SİSTEMLERİ

  • Platform bağımsız-Windows (2000 üzeri), Linux (Kernel 2.4 ve üstü) platformları

ÖZELLİKLER

  • Toplam 64 GB veri saklama kapasitesi
  • Tak-çalıştır
  • Boyutlar: 51 x 91 x 14 mm
  • Ağırlık : 90 gr

Milli Savunma Bakanlığı Tarafından Verilecek Satış İznine Tabidir.