Üniversite Öğrencileri İçin 2011 Kriptoloji Yaz Okulu

-A +A

TÜBİTAK BİDEB (Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı) tarafından desteklenen TÜBİTAK BİLGEM Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü’nün düzenlediği 2011 Kriptoloji Yaz Okulu 6-9 Eylül 2011 tarihleri arasında TÜSSİDE (Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü) tesislerinde gerçekleştirildi. 

Kriptoloji alanında sinerji oluşumu ve üniversite öğrencileri arasındaki artan farkındalığın, bu konuda akademik ve endüstriyel profesyonel olarak çalışan insan gücü oluşumuna katkı sağlayacağı beklenilen bu eğitimle ilgili, kabiliyetli ve başarılı 30 üniversite öğrencisi katıldı. Katılımcı öğrenciler, üniversite 3. ve 4. sınıfta öğrenim gören, genel ortalaması 4.00 üzerinden 3.00 veya daha yüksek olan, fen ve mühendislik fakültelerinde eğitim gören ve Bilgi Güvenliği Kapısına üye olup yaz okulu başvurusu yapan öğrenciler arasından Gebze 3. Noter huzurunda kura çekilişi sonucu seçilmiştir.

Eğitim programının bitiminde  TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Dr. Kıvanç DİNÇER ve BİLGEM UEKAE Müdürü T. Alparslan BABAOĞLU öğrencilerle biraraya gelmişlerdir.

14.09.2011