TÜBİTAK BİLGEM Kuveyt GDA'19 Fuarına Katıldı

-A +A

TÜBİTAK Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi (BİLGEM), Kuveyt Başbakanlığı ve Savunma Bakanlığı himayelerinde düzenlenen Körfez Savunma ve Havacılık Fuarı’nda temsil edildi.

10-12 Aralık tarihlerinde düzenlenen fuara Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı (SSB) ve Savunma ve Havacılık İhracatçı Birliği (SSI) koordinasyonuyla katılan TÜBİTAK BİLGEM’in standı, Kuveyt’in  askeri ve siyasi isimlerinin yanında uluslararası alandan da binlerce kişi tarafından ziyaret edildi.

BÜYÜKELÇİMİZ AYŞE HİLAL SAYAN KOYTAK BİLGEM STANDINI GEZDİ

Türkiye'nin Kuveyt Büyükelçisi Ayşe Hilal Sayan Koytak da fuara katılan Türk firmalarını ziyaret etti. Bu kapsamda BİLGEM standını da ziyaret eden Koytak, Türk resmi delegasyonunca fuara katılım sağlayan ülke delegasyonlarıyla yapılan görüşmelere katıldı. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı, Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Faruk Yiğit de BİLGEM standını ziyaret ederek başarı dileklerinde bulundu.

GDA’19’da Kuveyt güvenlik güçlerinin farklı alanlardaki ihtiyaçlarını karşılayan Türk savunma sanayisi firmalarının, ülkedeki iş birliği potansiyelini yeni projelerle geliştirip derinleştirmesi amacıyla çalışmalar yapıldı ve fuar boyunca Türk milli standında başta Kuveyt askeri yetkilileri olmak üzere katılımcılara sürdürülen teknolojilerle ilgili bilgi aktarılarak yeni iş birliği imkanları masaya yatırıldı

Fotoğraflar

17.12.2019