TÜBİTAK BİLGEM ile Sakarya ve Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversiteleri Arasında Protokol İmzaladı

-A +A

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu, Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi (TÜBİTAK BİLGEM), akademi alanında gerçekleştirdiği ikili antlaşmalarla bu alana verdiği destekleri sürdürüyor. Bu çalışmalar kapsamında Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) ve Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISUBÜ) ile TÜBİTAK BİLGEM arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Törende TÜBİTAK BİLGEM Başkanı Prof. Hacı Ali Mantar, TÜBİTAK BİLGEM Başkan Yardımcısı Yusuf Çalık, ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Diler, SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, SUBÜ Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Zafer Tatlı ile ISUBÜ Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Reşat Selbaş hazır bulundu.

İmzalanan protokol kapsamında Sakarya ve Isparta Uygulamalı Bilimler Fakülteleri’nin akademisyen ve öğrencileri, TÜBİTAK BİLGEM’in sürdürdüğü projelerde çalışabilecekler.

Yüksek lisans ve doktora öğrencilerine de yeni imkânlar getirildi. Artık Elektrik - Elektronik Mühendisliği ve Yazılım Mühendisliği Bölümleri öğrencilerine BİLGEM’in laboratuvar altyapıları ile çalışabilecekleri tez konuları verilmesine imkân sağlanacak.

Ayrıca protokol kapsamında TÜBİTAK BİLGEM’in düzenleyeceği bazı sempozyumlar da yine bu üniversitelerin ev sahipliğinde gerçekleştirilebilecek.

TÜBİTAK BİLGEM bu üniversitelerin öğrencilerine zorunlu yaz stajı dönemleri için de destek sağlayarak iş hayatına hazırlanmaları süreci ve Türkiye’nin yetişen yeni nesil beyin gücü için de ciddi katkı sunacak.

Genel Not Ortalamaları 4.00 üzerinden 3.00 olan lisans öğrencileri arasından seçilecek öğrencilere BİLGEM laboratuvarlarında 16 haftalık staj imkânı verilecek.

Fotoğraflar

22.02.2019