TÜBİTAK BİLGEM DİMDEX 2018'de Temsil Edildi

-A +A

TÜBİTAK BİLGEM 12-14 Mart 2018 tarihlerinde, Katar Uluslararası Denizcilik ve Savunma Fuarı DIMDEX 2018’e katıldı. Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamad el-Sani’nin himayelerinde Katar Silahlı Kuvvetleri tarafından icra edilen fuara 19 ülkeden 145 katılımcı firmanın temsil edildiği fuarda Türkiye 39 firma tarafından temsil edildi.

TÜBİTAK, DİMDEX 2018’e TÜBİTAK BİLGEM ve TÜBİTAK SAGE’nin çözümlerinin tanıtıldığı ayrı ayrı sergi alanları ile katıldı.

BİLGEM SAVUNMA ALANINDAKİ YEDİ ÜRÜNÜNÜ SERGİLEDİ

Katılımcı firmaların, deniz savunma sistemleri başta olmak üzere havacılık, elektronik sistemler ve kara savunma sistemlerindeki teknolojilerini sergilediği fuarda TÜBİTAK BİLGEM yedi ürünle temsil edildi. BİLGEM alanında sergilenen Kripto Anahtar Yükleme Cihazı, Milli Telsiz Ses Emniyet Cihazı, Emniyetli IP Terminal, Gigabit Ağ Güvenlik Cihazı, Taktik Ağ Güvenlik Cihazı, TEMPEST Bilgisayar, Kriptolu USB Bellek Cihazı ziyaretçilere tanıtıldı.

ÜST DÜZEY ZİYARETÇİLER AĞIRLANDI

BİLGEM alanını ziyaret eden Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Adnan Özbal'a, Milli Telsiz Ses Emniyet Cihazı ve Emniyetli IP Terminal çözümleri hakkında bilgi verildi. Doha Büyükelçisi Sn. Fikret Özer de BİLGEM’e nezaket ziyaretinde bulundu. Yine BİLGEM standını ziyaret eden Savunma Sanayii Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir’e faaliyetlerimiz ve planlarımız anlatılmış ve görüşleri alınmıştır.

Ayrıca Belarus, Endonezya, İtalya, Katar, Malezya, Pakistan ve Umman heyetlerine, BİLGEM ve faaliyetleri üzerine bilgi verildi.

Fuarın son günü Katar’daki Türk Birliğinde görevli bir grup Türk Askeri Personel uğrayarak ülkemize selam iletmişlerdir.

Fotoğraflar

23.03.2018