ATAM 13-20 Ağustos Arasında URSI GASS 2011'de

-A +A

TÜBİTAK BİLGEM UEKAE ANTEN TEST VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (ATAM) - ELEKTROMANYETİK VE ANTEN ARAŞTIRMA GRUBU (EMARG); 13-20 Ağustos 2011 tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Salonunda, elektromanyetik ve anten konularında dünyanın en geniş katılımı ile gerçekleşen XXX. URSI GASS 2011 (General Assembly and Scientific Symposium of International Union of Radio Science ) sempozyumuna katıldı. 

Grup (ATAM) tarafından Sempozyumda 7 adet orijinal çalışmanın sunumunun gerçekleştirilmesi haricinde Fuar alanında ATAM standı ziyaretçileriyle buluştu. Oldukça Geniş Bantlı Aktif Yönsüz Anten Sistemi, Harekete Duyarlı Yansıtıcı Anten Sistemi, Vivaldi Dizisi ve GEMRAD ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. 

1922 yılından bu yana her üç yılda bir çeşitli ülkelerde düzenlenen URSI GASS Sempozyumunun 30’uncu Bilimsel Genel Toplantısı İstanbul/ Türkiye’de gerçekleştirilmiş oldu. Böyle bir organizasyonun İstanbul’da düzenlenmiş olması bölgemizin anten konusunda en gelişmiş laboratuarı olan ATAM’ın ilk kez çok geniş katılımlı dünya bilim insanlarının bulunduğu bir ortamda tanıtılması ve uluslararası işbirliklerinin gelişmesi yönünde iyi bir başlangıç olması açısından önemlidir. 

Oldukça verimli bir fuar dönemi geçiren ATAM-EMARG’ın, gelecekte yapılacak fuarlarda da boy göstereceği açıklandı.

12.08.2011