Teknolojiler

-A +A

AKİS BİLET / e-Ödeme ve Bilet Uygulaması için Ospt Cipurse Tabanlı Akıllı Kart

AKiS BiLET, OSPT Alliance üyesi TÜBİTAK BİLGEM tarafından, milli olarak geliştirilen akıllı kart işletim sistemi (AKİS) üzerinde çalışan CIPURSE1 tabanlı, temassız akıllı kart teknolojisidir. AKiS BiLET, sağlamış olduğu ileri güvenlik altyapısı, düşük maliyetleri ve dayanmış olduğu açık standartlar nedeni ile özellikle, ulaşım alanında elektronik ücret toplama sistemlerinde ödeme aracı olarak kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Ayrıca erişim yetki kontrolü, otopark sistemleri gibi temassız kart uygulamaları alanlarında da ilk yerli akıllı kart çözümüdür.

GM - Güvenlik Modülü

GM, kriptografik ve güvenli veri depolama yeteneklerini sunan genel amaçlı bir donanım güvenlik modülüdür. Askeri ve ticari taktik cihazlar hedeflenerek tasarlanmış olan taşınabilir cihaz, COMSEC, EMI/EMC, TEMPEST standartlarına uyumludur. Güvenlik mekanizmalarının ağırlıklı olarak modüler ve yazılım tabanlı gerçeklenmiş olması sayesinde, donanım değişikliği gerektirmeden güncellenerek, güvenlik ürünlerine kolayca entegre edilebilir. USB arayüzü ile herhangi bir platforma güvenliği tamamlayan bileşen olarak kolayca entegre edilebilir.

KUANTUM RSÜ - Kuantum Tabanlı Rasgele Sayı Üreteci

Kuantum rastgele sayı üreteci cihazı, içerisinde bulunan kuantum kaynağından elde ettiği rastgele veriyi, çeşitli matematiksel testlerden ve karıştırıcı fonksiyonlardan geçirerek daha güvenilir bir hale getirir ve USB 2.0 arayüzünden verir.

Kuantum mekaniksel sistemlerin doğası gereği rassal olması, kuantum rassal sayı üreteçlerinin en büyük avantajıdır. Özellikle güvenliğin çok önemli olduğu kriptografik sistemlerde KUANTUM RSÜ kullanmak, tüm sistemin güvenliği açısından diğer rastgele üreteç kullanımına göre daha iyi sonuç verir.

HVTC - Hassas Veri Taşıma Cihazı

Bilinen anahtar yükleme cihazı özelliklerinin tamamından fazlasını sağlayan yeni nesil anahtar taşıma yükleme cihazıdır. Hem anahtar işlemcisi (stratejik) hem de taşıma cihazı (taktik) yeteneklerinin tek bir cihazda birleşimidir. Güncellenebilir Güvenlik Modülü bileşeni sayesinde başka protokol ve algoritma gerektiren senaryolara uyum sağlayabilir. Zorlu taktik saha koşullarına göre tasarlanmıştır. Kullanıcı dostu GUI ve dokunmatik ekran yetenekleri ile karmaşık anahtar yönetim fonksiyonlarını yerine getirmeye olanak sağlar.

SRCYM400 Sayısal Radyo Cihazı Yönetim Merkezi

SRCYM 400, sayısal radyo cihazlarını uzaktan yönetmeyi sağlayan yazılım çözümüdür. SRC400 ve SRC155A cihaları ile uyumludur. Önceki kuşak SRC yönetim merkezlerinde olduğu gibi SRCYM 400 de haberleşme ağlarında başarılı bir operasyon için en temel ihtiyaç olan etkinliğin arttırılmasını hedeflemektedir. Bunun için hataların kolay ve hızlı tespit edilip çözülmesine, personel, donanım ve eğitim maliyetlerinden tasarruf ve yüksek hizmet kalitesi sağlanmasına destek sunar.

AGC-GX 10 Gigabit Ağ Güvenlik Cihazı

10 GIGABIT AĞLARI ÜZERİNDEN GÜVENLİ İLETİŞİM

AGC-GX, güvensiz ağlar üzerinden haberleşen IP yerel alan ağları arasındaki trafiğin, ağ katmanında güvenliğini sağlar. Cihaz yerel alan ağı ile yönlendirici arasına bağlanır ve bir güvenlik geçidi oluşturur. Veri gizliliği, kimlik doğrulama, veri bütünlüğü güvenlik hizmetlerini sağlar. Cihaz çok yüksek performans gerektiren bulut ve veri merkezlerinde bulunan IP ağlarının güvenlik ihtiyaçlarını karşılayabilecek niteliktedir.

GGM - Gömülü Güvenlik Modülü

GÖMÜLÜ GÜVENLİK MODÜLÜ

Gömülü Güvenlik Modülü, tablet bilgisayar, cep telefonu ve benzeri cihazlarda şifrelerin güvenli saklanması, erişim denetimi, kimlik doğrulama gibi güvenlik uygulamalarında kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Ortak kriter EAL5+ güvenlik seviyesine sahip UKTÜM-Hv7.0 tümdevresini kullanan güvenlik modülü, işlevsellik, performans ve fiyat bakımından güvenilir milli bir seçenek oluşturmaktadır.

Sayfalar

RSS - Teknolojiler beslemesine abone olun.