TÜBİTAK BİLGEM Contactless Intelligence 2017 Konferansında

-A +A

TÜBİTAK BİLGEM UKEAE, 28 Nisan 2017 tarihinde İngiltere’nin Londra şehrinde gerçekleştirilen Contactless Intelligence 2017 konferansına katıldı.

Bu yıl 11. si düzenlenen konferansta temassız ulaşım ve ödeme sistemleri konusunda sunumlar gerçekleştirildi. Sunumlar arasında düzenlenen panellerde; ulaşımda temassız biletleme, ödemede mobil cüzdan platformları konularında tartışmalar yapıldı ve katılımcıların soruları cevaplandı.

Etkinliğe UEKAE E-Kimlik Teknolojileri biriminden Yrd. Doç. Dr. Ercan Ölçer konuşmacı ve panelist olarak katıldı. Ercan Ölçer konuşmasında Türkiye’deki temassız akıllı kart uygulamalarını anlatan bir sunum gerçekleştirdi.

Akıllı kart teknolojileri konusunda 10 yılı aşkın tecrübe ve bilgi birikimine sahip UEKAE E-Kimlik Uygulamaları Birimi, son yıllarda yapmış olduğu çalışmalarla temassız ödeme ve ulaşım sistemleri için çözüm olacak ürünler geliştirmeye başladı. CIPURSE açık standardının AKİS üzerinde gerçeklenmesiyle ortaya çıkan AKİS BİLET uygulaması, OSPT konsorsiyumu tarafından onaylanmış ürünlerden birisi olarak özellikle ön plana çıkmaktadır. Yine bu alanda, birimin daha önceden geliştirmiş olduğu EMV çözümü de ödeme sistemleri için milli bir alternatif oluşturuyor.

Fotoğraflar

05.05.2017